POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Mistrzostwa Polski w Warszawie

Mistrzostwa Polski w Warszawie: Patryk Wawrzyczek - wykonałem kilka efektownych rzutów

- Biorąc pod uwagę mój obecny stan zdrowia jestem zadowolony, wykonałem kilka efektownych rzutów – mówi Patryk Wawrzyczek (-66kg), który po raz pierwszy w karierze został Mistrzem Polski Seniorów.

W finale turnieju w Warszawie judoka Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego "Janosik" Bielsko-Biała wygrał z Łukaszem Golusem (GKS Czarni Bytom). Wcześniej Patryk Wawrzyczek pokonał Łukasza Kotlika (UKS Conrad Gdańsk), Romana Siwego (Klub Środowiskowy AZS Gliwce), w ćwierćfinale Kacpra Kaczora (GKS Czarni Bytom) i w półfinale Łukasza Kiełbasińskiego (UKJ Ryś Warszawa).

- Poprzednio w finale MP byłem w 2015 roku, ale wówczas przegrałem. Z kolei w 2012 i 2013 roku, mając 17 i 18 lat, zdobywałem brązowe medale w seniorach – mówi Patryk Wawrzyczek.

W eliminacjach odpadł m.in. broniący tytułu Tomasz Kowalski (KJ AZS Opole). Do ósemki nie wszedł też np. Adrian Wala (AZS AWF Katowice). - Nawet nie zwracałem uwagi czy jestem faworytem, chciałem po prostu sam dla siebie dać dobre walki – dodał złoty medalista.

Patryk Wawrzyczek po raz 1 wygrał MP Seniorów, a tytuł może zadedykować swojemu 2-miesięcznemu synowi Louisowi.

- Dla synka miał być tytuł z Mistrzostw Świata w Baku, ale niestety przegrałem z Georgii Zantarają. W środę lecę do Japonii i zobaczę się z rodziną, bowiem obecnie życie dzielę między Japonię i Polskę. A jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski w Warszawie, mam sporo do poprawy, chociaż oczywiście cieszy zwycięstwo. Ale inna sprawa to kwestie zdrowotne – przyznał Patryk Wawrzyczek.