Mistrzostwa Świata Judo Kata - Leszek Piąstka i Anna Jagiełło na 5 miejscu

Po bardzo dobrym występie Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęli 5 miejsce w Kodokan-Goshin Jutsu podczas Mistrzostw Świata w formule Kata. Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk sklasyfikowani zostali na 7 lokacie w Nage-no-kata.

- Leszek Piąstka i Anna Jagiełło awansowali do finału po wywalczeniu 2 miejsca w swojej grupie. 5 pozycja to bardzo dobry wynik. W zeszłym roku byli na 10 miejscu i marzyłem, aby teraz było ok. 7 pozycji, a tu taka niespodzianka – mówi trener naszej reprezentacji Sławomir Smater.

Bardzo dobrze spisali się również Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk zajmując 7 miejsce w konkurencji Nage-no-kata. W grupie byli na 4 pozycji, tuż za parami, które wywalczyły awans do finału.

- Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk w porównaniu z Mistrzostwami Europy uzyskali wynik lepszy o ponad 30 pkt, co jest bardzo dużym progresem. Nie udał się występ duetowi Wojciech Niedomagała / Marcin Nowakowski w Katame-no-Kata – dodał trener Biało-Czerwonych.

W poszczególnych konkurencjach, w których startowali Polacy złote medale zdobywali – Japończycy Koo Ikeda i Fumitaka Sakamami (Kodokan-Goshin Jutsu), Brazylijczycy Tadashi Wagner Uchida i Paulo Roberto Ferreira (Nage-no-kata) i Japończycy Satoshi Nakayama i Seiji Hayashi (Katame-no-Kata). W tej ostatniej konkurencji Polacy na 12 miejscu ze zdecydowanie najsłabszym wynikiem punktowym.

Wcześniej w Cancun odbyły się zawody Grand Prix Seniorów i Seniorek, w których Agata Perenc (-52kg) zdobyła srebrny medal, a Daria Pogorzelec (-70kg) wywalczyła brązowy medal. Teraz w Meksyku przez kilka dni rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Weteranów z udziałem Polaków.