Mistrzostwa Świata w judo kata: Leszek Piąstka i Anna Jagiełło na 8 miejscu

W południowokoreańskim Chungju zakończyły się Mistrzostw Świata w judo kata. Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęli 8 pozycję w konkurencji Kodokan Goshin Jutsu, a Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk uplasowali się na 14 pozycji w Nage no Kata.

- Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zgromadzili 530 punktów i zostali sklasyfikowani na gorszym miejscu niż w poprzednim roku w Meksyku, chociaż punktów wywalczyli więcej. Znów potwierdzili, że są w czołówce światowej - mówi szkoleniowiec reprezentacji Polski Sławomir Smater.

Podczas ubiegłorocznych MŚ w Cancun Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęli 5 lokatę.

W Azji startowali także Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk. - 14 pozycja i 471 punktów to duża poprawa w porównaniu do zeszłorocznych zawodów rangi Mistrzostw Świata. Z tą liczbą punktów na ME Pudłowski i Krawczyk byliby w graniach 6 pozycji, a Piąstka i Jagiełło wywalczyliby medal. Bardzo wysoki poziom rywalizacji w Chungju i super przygotowani zawodnicy - dodał szef Komisji DAN w Polskim Związku Judo.

W 2020 roku Mistrzostwa Europy w judo kata zostaną zorganizowane przez Polski Związek Judo, a areną zmagań najlepszych zawodników i zawodniczek będzie podwarszawski Józefów w dniach 6-7 czerwca.