Mistrzostwa Świata Weteranów: cztery medale Polaków

Cztery medale zdobyli polscy weterani w Mistrzostwach Świata w Marrakechu. Złoto wywalczył Krzysztof Wiłkomirski w kategorii wiekowej M2 (35-39 lat) w wadze -73kg, srebro Paweł Sitarski M3(40-44 lata)/-100kg, zaś brąz Marcin Rejniak M2 (50-54 lata)/-66kg i Sławomir Kamiński M5/-100kg. W Maroku startowała 18-osobowa reprezentacja Biało-Czerwonych.

W walkach finałowych Krzysztof Wiłkomirski, pokonał Rosjanina Rustama Faizrakhmanova, a Paweł Sitarski przegrał z Czechem Liborem Hruby. W pojedynkach o brązowe medale Marcin Rejniak wygrał z Algierczykiem Ahmedem Metterfi, a Sławomir Kamiński pokonał Brazylijczyka Mario Silvę.

Na 5 pozycji sklasyfikowany został Roman Janiszewski (-100kg), który w walce o brąz w grupie M2 uległ Niemcowi Manuelowi Viehwegtowi. 7 lokatę zajął Krzysztof Czupryna M4 (45-49 lat)/-66kg, a na 9 miejscu uplasowali się w M2 -81kg Łukasz Klimek i Mariusz Walendzewicz, -90kg Radosław Hepa, -100kg Witold Fijałkowski, w M4 -81kg Mariusz Kos oraz M6 -100kg Jacek Gemza.

Zawody weteranów w Maroku poprzedzą Mistrzostwa Świata Juniorów w tym samym miejscu (16-20 października). Jutro przeprowadzone zostanie losowanie.