POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Młodzież rozpoczyna międzynarodowe starty

Po seniorach, również młodzież rozpoczyna zagraniczną rywalizację w nowym sezonie. W sobotę i niedzielę juniorzy młodsi wystąpią w Otwartym Pucharze Europy w Follonica (Włochy).
 
Trenerzy Kotaro Sasaki i Paweł Zagrodnik wystawiają szeroki, ponad 20-osobowy skład, w którym znaleźli się m.in. -40kg Oliwa Onyśk (KJ Koka Jastrzębie Zdrój), -44kg Natalia Stokłosa (MUKS Kokoro Łódź), -48kg Alicja Gowarzewska (UKS Judo Mysłowice), -63kg Agata Pontek (AZS UW Warszawa), -70kg Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa) oraz -60kg Olaf Loska (PTS Janosik Bielsko-Biała), -73kg Wojciech Grądzki (KS Judo Czechowice-Dziedzice), -81kg Albin Kocioł (TS Wisła Kraków), -81kg Dawid Mechowski (UKS Conrad Gdańsk) i -90kg Kacper Wojciechowski (UKS Tomita Elbląg).
 
Do turnieju w Italii zgłoszonych jest ponad 600 zawodników i zawodników z blisko 30 krajów, w tym spoza Europy - z Kanady, USA i Zimbabwe.
 
- Tydzień później w zmienionym składzie wystąpimy w Pucharze Europy w miejscowości Fuengirola w Hiszpanii. Chcemy dać szansę w turniejach większej liczbie judoków i judoczek, także z miejsc 2 czy 3 krajowego rankingu - mówi trener Paweł Zagrodnik.
 
Juniorzy w dniach 16-17 lutego będą startować w Pucharze Europy w Sankt Petersburgu. Do Rosji trenerzy Jacek Kowalski i Marek Kręcielewski zabierają kilkuosobową grupę reprezentantów Biało-Czerwonych.
 
Seniorzy zakończyli zgrupowanie w belgijskim Herstal z cyklu camów Europejskiej Unii Judo. - 6 treningów w 3 dni dało łącznie 50 walk. Teraz chwila na podładowanie baterii, bo w poniedziałek wyruszamy na dużo mocniejszy camp, tym razem w Paryżu - przekazała Agata Perenc (-52kg).
 
W Grand Slam w stolicy Francji startuje Tomasz Szczepaniuk (-90kg), a w dniach 11-13 lutego na campie trenować będzie łącznie 13-osobowa kadra seniorów i seniorek.
 
W następny weekend 16-17 lutego seniorski czeka Europen Open w Oberwart w Austrii, a mężczyźni walczyć będą w turnieju European Open w Rzymie. W sumie zgłoszonych jest kilkanaścioro Polaków.