MME U-23 w Tel Avivie: Piotr Kuczera wylosował olimpijczyka z Rio

Olimpijczyk z Rio Słoweniec Mihael Zgank będzie rywalem Piotra Kuczery w pierwszej walce Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tel Avivie (10-11 listopada).

21-letni Piotr Kuczera, brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Europy Seniorów, trafił na bardzo wymagającego, rok starszego od siebie słoweńskiego rywala. W tym roku Mihael Zgank wygrał Puchar Świata w Tunisie, zdobył srebrny medal Grand Prix w Budapeszcie oraz brązowe World Masters w Guadalajarze i Grand Prix w Almatach. W 2014 roku na MME we Wrocławiu był 3. Rok temu Słoweniec wygrał z Patrykiem Ciechomskim podczas GP w Tashkencie.

Zwycięzca walki pomiędzy Piotrem Kuczerą i Michaelem Zgankiem spotka się w 1/16 finału z rozstawionym Holendrem Basem Van Empelenem. W tej samej ćwiartce drabinki jest znakomity Gruzin Beka Gviniashvili.

Czterej pozostali Polacy - Adrian Wala (-60kg), Patryk Wawrzyczek (-66kg), Wiktor Mrówczyński (-73kg) i Damian Stępień (-81kg) zaczynają turniej w Izraelu także od 1/32 finału.

W Tel Avivie walczyć będzie 7 polskich judoczek. Jedno zwycięstwo od ćwierćfinału dzieli m.in. zawodniczki startujące w dwóch najcięższych kategoriach, m.in. Beatę Pacut i Paulę Kułagę.Beata Pacut spotka się z zaledwie 18-letnią Rumunką Alexandrą Mazilu, a jeśli wygra z tą rywalką, o półfinał będzie walczyć z jedną z faworytek Ukrainką Anastasiyą Turchyn. Paula Kułaga trafiła na byłą mistrzynię świata juniorek Chorwatkę Brigitę Matić.

Losowanie Polaków

-57kg 1/16 finału Anna Borowska - Mariia Skora (Ukraina) lub Adi Grossman (Izrael)
-57kg 1/32 finału Julia Kowalczyk - Ulyana Minenkova (Białoruś)
-70kg 1/32 finału Urszula Hofman - Elisavet Teltsidou (Grecja)