POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MME w Podgoricy: Beata Pacut i Piotr Kuczera w składzie reprezentacji

Odnoszący sukcesy w kategorii seniorów Piotr Kuczera (-90kg) i Beata Pacut (-78kg) znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w czarnogórskiej Podgoricy.
W turnieju w dniach 10-12 listopada startować będzie 10 Polaków: Patryk Wawrzyczek (-66kg), Mateusz Garbacz (-73kg), Piotr Kuczera (-90kg), Rafał Kozłowski (-90kg) i Katarzyna Wiszniewska (-48kg), Urszula Hofman (-70kg), Paula Kułaga (-78kg), Beata Pacut (-78kg), Anita Formela (+78kg), Anna Załęczna (+78kg).

- Beata Pacut i Piotr Kuczera są naszymi największymi nadziejami na podium w Czarnogórze. Oboje są sklasyfikowani na 3 miejscach w swoich wagach, choć oczywiście te wysokie pozycje nie gwarantują medali. Beata Pacut jest medalistką MME z 2015 r., podobnie jak Urszula Hofman. Wyżej od Beaty są siódma zawodniczka tegorocznych ME seniorek Ukrainka Turchyn i Niemka Wagner, mistrzyni Europy juniorek z zeszłego roku - mówi Jarosław Wołowicz, dyrektor sportowy Polskiego Związku Judo.

W tym roku Beata Pacut (GKS Czarni Bytom) zdobyła srebrne medale Grand Prix w Taszkiencie oraz European Open w Pradze i Mińsku. Liderem męskiej reprezentacji jest Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik), brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Seniorów, który w tym roku wygrał European Open w Rzymie i Katowicach oraz wywalczył brązowe krążki African Open w Casablance i European Open w Saarbruecken.

- Piotr Kuczera będzie chciał zdobyć swój pierwszy medal MME w ostatnim występie w tej grupie wiekowej. Przed nim w rankingu tej kategorii są Gruzin Gviniashvili i Białorusin Varapayev. Obaj ci zawodnicy to finaliści tej kategorii wagowej w MME 2016 - powiedział Jarosław Wołowicz.

W MME w Czarnogórze wystąpi 305 zawodniczek i zawodników z 39 krajów.