MŚ Juniorów – Aleksandra Kaleta z brązowym krążkiem

Po znakomitym występie i 4 walkach wygranych przed czasem Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom) wywalczyła na Bahamach brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w wadze -52kg.

Wicemistrzyni Polski Seniorek w eliminacjach wygrała z Yasmin Javadian (Wlk. Brytania) w 55 sek i Seiją Ballhaus (Niemcy) w 31 sek. W ćwierćfinale spotkała się z Estefanią Nina Linne Esteo (Hiszpania), którą wcześniej pokonała w ćwierćfinale Pucharu Europy w Lignano. W Nassu Polka zwyciężyła po 2.32 min.

W półfinale Aleksandra Kaleta walczyła z Japonką Ryoko Takedą, która też miała 3 wygrane, w tym 2 w dogrywkach. Tym razem górą była Azjatka, Mistrzyni Świata Kadetek z 2015 roku w wadze 57kg, która zwyciężyła po 4 min - waza-ari.

W walce o brąz nasza reprezentantka pokonała w 26 sek Francuzkę Corline Marcus Tabellion, która zajęła 3 miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Poprzednio 2 razy walczyły na PE w Gdyni, bilans tych pojedynków był 1-1.

W tym roku Aleksandra Kaleta odniosła kilka sukcesów w Pucharze Europy – zdobyła brązowe medale w Gdyni, Sarajewie i La Coruni oraz wywalczyła 5 lokatę w Lignano.

W czwartek w Nassau na Bahamach startowała też w wadze -57kg Anna Dąbrowska (MKS Juvenia Wrocław). W pierwszej walce przegrała z Ichinkhorloo Munkhtsedev (Azerbejdżan). W kategorii -73kg Cezary Tchórzewski (AZS AWF Katowice) przegrał z Kilianem Ochsem (Niemcy).