MŚ Juniorów: kolejne polskie podium w Nassau

Po brązowym medalu Aleksandry Kalety w wadze -52kg, sukces w Mistrzostwach Świata Juniorów w Nassau na Bahamach odniósł kolejny reprezentant Polski Iwo Baraniewski. Zdobył brąz w kategorii wagowej -100kg.

W tym sezonie Iwo Baraniewski (UKJ 225 Warszawa) miał „szczęście” do 5 lokat. Zajmował je w Mistrzostwach Europy w Sofii oraz Pucharach Europy w Lignano i Gdyni. Wcześniej wywalczył srebro w PE w Sarajewie.

W Nassau Polak wygrał z Danielem Eichem (Szwajcaria) w 1/16 finału, z Peterem Arvaiem (Węgry) w 1/8 finału i Danielem Zornem (Niemcy) w ćwierćfinale. W półfinale przegrał z Kiyotaką Sekine (Japonia), a walce o brązowy krążek pokonał Mathiasa Madsena (Dania).

Złoto zdobył Kiyotaka Sekine, srebro Holender Simeon Catharina, a na najniższym stopniu podium stanęli Iwo Baraniewski i Gruzin Onise Saneblidze.

W kategorii +78kg startowały dwie nasze reprezentantki - Paulina Dziopa (GKS Czarni Bytom) zajęła 7 miejsce, a Julia Świątkiewicz (UKJ Lemur Warszawa) odpadła w eliminacjach po porażce z Luizą Cruz (Brazylia).

Paulina Dziopa wygrała z Samirą Bouizgarne (Niemcy) i Christi-Rose Pretorius (Zimbabwe), w ćwierćfinale przegrała z Kazaszką Kamilą Berlikash i w repesażu z Laurą Fuseau (Francja).