POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MŚ Kadetów w Santiago de Chile: wicemistrzostwo świata Natalii Kropskiej!

Natalia Kropska (-57 kg, GKS Czarni Bytom) zdobyła w piątek srebrny medal Mistrzostw Świata Kadetów w Santiago de Chile.
W drodze do finału pokonała cztery rywalki. W pierwszej walce wygrała z Khanifą Tugushevą (reprezentantką Kazachstanu) przed czasem, przez trzymanie. W drugiej walce pokonała reprezentantkę Stanów Zjednoczonych Sarę Golden (również przez ippon). W walce ćwierćfinałowej zwyciężyła z aktualną mistrzynią Europy z tego roku Larą Cvjetko (Chorwacja), rzucając przeciwniczkę w dogrywce na waza-ari. W półfinale, po prawie 15 minutach walki, wygrała przez waza-ari z Japonką Nakayą Haruką. W walce o złoty medal Natalia została pokonana przez Kim Juhee (Korea Południowa).

W kategorii wagowej do 73 kg piąte miejsce wywalczył Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory). W pierwszej walce zwyciężył z Włochem Mattią Prosdocimo przez waza-ari, w drugiej pokonał przez ippon Juana Alvareza (Kolumbia) a w trzeciej - w dogrywce, Nikolica Urosa z Australii. O wejście do finału Adam przegrał z Gruzinem Lashą Bekauri (późniejszym zwycięzcą kat. do 73 kg). W walce o brązowy medal nasz reprezentant został pokonany przez Muhammeda Koca z Turcji.

W sobotę wystartuje ostatnia rezprezentantka naszego kraju Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) w kategorii +70 kg.

W klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu Japonia, która zgromadziła już 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych krążków. Na drugim miejscu Rosja: dwa złote i dwa brązowe medale. Na trzecim miejscu Niemcy: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe medale.