POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MŚ w Budapeszcie: we wtorek powalczą Agata Perenc i Aleksander Beta

W poniedziałek 28 sierpnia rozpoczynają się w Budapeszcie Mistrzostwa Świata Seniorów. Pierwsi Polacy wyjdą na tatami następnego dnia - w kategorii -52kg wystąpi Agata Perenc, a w wadze -66kg Aleksander Beta.

Agata Perenc w 1 rundzie ma wolny los, a następnie spotka się ze zwyciężczynią pojedynku między Algierką Meriem Moussą i Christianne Legentil z Mauritiusu. Aleksander Beta wylosował Kirgiza Almaza Uulu Altynbeka. Jeśli z nim wygra, to zmierzy się w kolejnej rundzie z Dominikańczykiem Wanderem Mateo lub Chilijczykiem Juanem Perezem.

W środę rywalizować będzie Anna Borowska (-57kg), a jej rywalka to brązowa medalistka Igrzysk w Londynie i była wicemistrzyni świata Amerykanka Marti Malloy.

Ostatniego dnia sierpnia w budapeszteńskich zawodach powalczą 3 reprezentantów Polski - judoczki z wagi -63kg Agata Ozdoba i Karolina Tałach oraz Damian Szwarnowiecki z kategorii -81kg. Agata wylosowała Stefanię Dobre z Rumunii, zaś Karolina trafiła na Dilbar Umiralijevą z Kazachstanu. Damian Szwarnowiecki powalczy z Joao Martinho z Portugalii.

W piątek 1 września wystąpią kolejni polscy judocy - w 1 rundzie Beata Pacut (-78kg) spotka się z Wenezuelą Karen Leon, a o ćwierćfinał przeciwniczką może być Holenderka Marhinde Verkerk. Piotr Kuczera (-90kg) zacznie turniej od walki z Islandczykiem Egillem Blondalem. Na papierze znacznie trudniejszym rywalem wydaje się być w kolejnej rundzie Serb Aleksandar Kukolj
lub Sergiu Toma, Mołdawianin w barwach Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W sobotę na zakończenie zmagań indywidualnych rywalizować będzie Maciej Sarnacki (+100kg). Trafił na Kubańczyka Alexa Garcię Mendozę. Lepszy z tej pary zmierzy się później z Holendrem Royem Meyerem.

Za tydzień w niedzielę na zakończenie MŚ debiut turniej drużyn mieszanych z udziałem Biało-Czerwonych.