POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

MŚ w Judo Kata: siedem polskich duetów na liście startowej

Czternaścioro reprezentantów Polski – sześć duetów seniorskich i jeden w kategorii młodzieżowej U23 – znajduje się na liście startowej Mistrzostw Świata w Judo Kata, które w dniach 26 – 27 października odbędą się w Lizbonie.

- W składzie są Anna Jagiełło - Leszek Piąstka w Kodokan Goshin Jutsu, Bartosz Machna - Dawid Kajdy i Maciej Pudłowski – Anita Pudłowska (Krawczyk), Klaudia Wróblewska – Kacper Rola w Nage No Kata, Beata Sypniewska – Sebastian Gembalczyk w Katame No Kata, Zbigniew Wojtowicz – Jacek Kutyba w Kime No Kata oraz w kategorii młodzieżowej Aleksandra Masternak – Patryk Urban w Nage No Kata - mówi Sławomir Smater, trener reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni na początku lipca startowali w Mistrzostwach Europy w specjalnej „bańce” (ze względu na pandemię) w podwarszawskim Józefowie. W seniorach i juniorach Polacy wywalczyli 9 medali - 1 złoty, 3 srebrne i 5 brązowych.

Na 2 tygodnie przed Mistrzostwami Świata do zawodów zgłoszonych jest ponad 200 zawodniczek i zawodników z 26 krajów, w tym z kilku spoza Europy – Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Kanady, Kolumbii, Japonii, Algierii, Egiptu, Arabii Saudyjskiej.

Najbardziej oblegane są kata - Kodokan Goshin Jutsu z udziałem Anny Jagiełło i Leszka Piąstki, Ju No Kata, Katame No Kata i Nage No Kata. W każdej z nich jest już średnio 20 par.

Jesienią 2018 roku w MŚ rozgrywanych w meksykańskim Cancun Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęli bardzo dobre 5 miejsce w Kodokan Goshin Jutsu. W 2019 roku uplasowali się na 8 lokacie w południowokoreańskim Chungju.