Złoto Martyny Glubiak w Maroku i brąz Ksawerego Ignasiaka w Austrii

Z powodzeniem startowali polscy judocy w sobotę w zawodach seniorskiego Pucharu Świata w Marakeszu i juniorskiego Pucharu Europy w Grazu. W African Cup złoty medal zdobyła Martyna Glubiak (-63kg), zaś w austriackich zawodach po brąz sięgnął Ksawery Ignasiak (-60kg).

Martyna Glubiak, brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata i Europy Juniorów, stoczyła trzy trudne walki w marokańskim turnieju.

Polka wygrała w dogrywkach w ćwierćfinale ze Skye Knoester z Republiki Południowej Afryki i półfinale z judoczką gospodarzy Dounią Slimani. W finale pokonała Francuzkę Perrine Saint Etienne. Pojedynek trwał 3.28 min.

Z kolei Ksawery Ignasiak, były Mistrz Europy Juniorów, triumfował w 5 z 6 walk w PEJ w Grazu.

Nasz reprezentant wygrał o brąz z Serbem Marko Jorgiciem, a wcześniej z Izraelczykiem Ido Mehditache, Niemcem Luke Cabecaną, Brazylijczykiem Lucasem Takakim i Azerem Nizami Imranovem.

Ksawery Ignasiak poniósł porażkę tylko w ćwierćfinałowym pojedynku z Japończykiem Hiroto Shirakane.

Główne imprezy sezonu dla judoków z młodszych kategorii wiekowych odbędą się jesienią, m.in. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Pile oraz Mistrzostwa Europy Juniorów w Estonii i Mistrzostwa Świata Juniorów w Tadżykistanie.