POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Nowy termin Mistrzostw Europy Seniorów w Pradze

Z powodu koronawirusa po raz kolejny zmieniony został termin Mistrzostw Europy Seniorów w Pradze. Władze kontynentalnej unii i czeskiego związku poinformowały, że zawody odbędą się w dniach 19-21 listopada.

Wcześniej planowano przeprowadzić turniej na początku maja, następnie zmieniono datę na drugą połowę czerwca. Pandemia sprawiła, że trzeba było szukać nowych rozwiązań w kalendarzu i od dłuższego czasu obowiązywał termin 8-10 listopada. Teraz zdecydowano się go jeszcze skorygować.

- My, jako organizatorzy, będziemy mieli więcej czasu na odpowiednie przygotowanie mistrzostw Europy pod kątem bezpieczeństwa, zdrowia itd. Wierzymy, że zawody się odbędą, choć nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja związana z pandemią. Nowy termin 19-21 listopada, tj. czwartek - sobota, będzie lepszy dla kibiców. Wcześniejszy zakładał rozegranie zawodów od niedzieli do wtorku – przyznał prezes Czeskiego Związku Judo Jirzi Dolejs.

Na listopad zaplanowane są również ME młodzieżowe i juniorów w chorwackim Poreczu oraz ME kadetów w łotewskiej Rydze (na przełomie listopada i grudnia).

Z kolei Mistrzostwa Polski Seniorów mają się odbyć w dniach 3-4 października w Trzciance.