Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: zwycięstwo Pauliny Żemły w Pile

Paulina Żemła (KJ Koka Jastrzebie Jastrzębie-Zdrój) zwyciężyła w kategorii -52kg podczas zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych.

Judoczka spokrewniona z Anną Żemłą-Krajewską, 7 zawodniczką Igrzysk w Atenach, wygrała 4 walki, w tym w finale z Alicją Myśliwiec (Klub Judo AZS Opole).

Bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie Wojciech Kordyalik zwyciężył w kategorii +90kg, a jego koleżanka klubowa z WKS Śląsk Wrocław Kinga Wolszczak (+70kg) zajęła 2 lokatę. Triumfowała Maria Łętkowska (UKS 15 Krosno).

Wojciech Kordyalik i Kinga Wolszczak w tym sezonie regularnie zdobywają medale na Pucharach Europy Kadetów i są kandydatami do wywalczenia krążków zbliżających się Mistrzostw Europy.