Oleksiy Lysenko brązowym medalistą MME w Győr

2-krotny medalista Mistrzostw Polski Oleksiy Lysenko po raz 1 w karierze stanął na podium Mistrzostw Europy w barwach Biało-Czerwonych. Dziś wywalczył brązowy medal wśród młodzieżowców (U-23) w Győr.

Po niezłych występach w Pucharze Europy (brąz w Saarbruecken i 5 miejsce w Bratysławie), w niedzielę 4 listopada Oleksiy Lysenko zadebiutował w reprezentacji Polski w zawodach rangi ME. Pierwszy występ był znakomity i wielokrotny medalista Mistrzostw Ukrainy w różnych grupach wiekowych wróci do Warszawy z brązowym krążkiem.

Judoka AZS AWF Warszawa wygrał przez ippon z Węgrem Zsomborem Vegiem i Włochem Davide Pozzim oraz w ćwierćfinale w dogrywce z Białorusinem Mikitą Svirydem. W półfinale Oleksiy Lysenko uległ Niemcowi Domenikowi Schoenefeldtowi, a w ostatnim pojedynku, o brązowy medal, pokonał w 66 sek Szwajcara Otto Imalę.

W 2016 roku Oleksyi 2-krotnie wygrywał z niemieckim rywalem - w Pucharze Europy Juniorów w Gdyni i Paks.

Biało-Czerwoni zdobyli na Węgrzech 2 krążki - w pierwszym dniu zawodów złoty medal wywalczyła Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik) w wadze -57kg.

W niedzielę po 1 walce wygrali w kategorii -100kg Kacper Szczurowski (KŚ AZS Gliwice) i +100kg zaledwie 17-letni Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław). Pierwszy pojedynek przegrała startująca w wadze -78kg Paula Kułaga (TDK Trzcianka).

W MME U-23 w Győr najlepsi byli Rosjanie - 3 złote medale. Po 2 złote krążki sięgnęli reprezentanci Kosowa. W klasyfikacji drużynowej Polska na 9 miejscu.