POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - jako pierwszy wystąpi Hubert Pieczyński

17-letni Hubert Pieczyński (-50kg) jako pierwszy z Polaków wystąpi w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który rozpoczął się w węgierskim Győr. We wtorek 25 lipca judoka (UKS Górnik Konin) w 1 walce spotka się z Portugalczykiem Bernardo Ribeiro.

W środę 26 lipca startować będą Paulina Szlachta (UKS Judo Wolbrom) w wadze -48kg, Katarzyna Kolbusz (GKS Czarni Bytom) -52kg i Tomasz Zielski (UKS Galeon Gdynia) -60kg. W dzisiejszym losowaniu Paulina Szlachta trafiła na Finkę Fridę Laxen, Katarzyna Kolbusz na Włoszkę Alessię Tedeschi, a Tomasz Zielski czeka na zwycięzcę pojedynku między Yairem Elkindem z Izraela i Oliverem Parkiem z Wlk. Brytanii.

W czwartek 27 lipca do walki przystąpią Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom) -57kg, Michalina Skipiała (UKJ Lemur Warszawa) -63kg, Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory) -73kg i Stanisław Dolaziński (UKJ Lemur Warszawa) -81kg. Obie Polki są rozstawione i w 1 rundzie mają wolny los. Adam Stodolski spotka się ze Słoweńcem Jusem Meciloskiem, a Stanusław Dolaziński z Łotyszem Danielsem Kulissem.

W piątek 28 lipca na tatami pojawią się pozostali Biało-Czerwoni - Karolina Głogowska (GKS Czarni Bytom) -70kg, Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) +70kg, Kacper Kubiak (KS Akademia Judo Poznań) -90kg i Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław) +90kg. Rywalką Karoliny Głogowskiej będzie Ukrainka Nataliia Chystiakova, a przeciwniczką Kingi Wolszczak Niemka Lea Stein. Kacper Kubiak powalczy z Chorwatem Bruno Katiciem, a Wojciech Kordyalik z Azerem Mahammadem Abdullayevem. W sobotę 29 lipca odbędą się zawody drużynowe.

Trenerami reprezentacji Polski są Marek Słyk (główny szkoleniowiec) i Tomasz Jopek.