POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy - Paulina Szlachta na 7 miejscu

Paulina Szlachta (UKS Judo Wolbrom) zajęła 7 miejsce w kategorii wagowej -48kg w XIV Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w węgierskim Győr.

W eliminacjach Polka pokonała Finkę Fridę Laxen i przegrała z Turczynką Zelihą Cinci i trafiła do repesaży. A w nich Paulina Szlachta wygrała z Macedonką Arbreshą Rexhepi i uległa Francuzce Leonie Gonzalez. Złoty medal zdobyła Serbka Andrea Stojadinov.

Katarzyna Kolbusz (GKS Czarni Bytom) w wadze -52kg zwyciężyła Włoszkę Alessię Tedeschi i przegrała z Jasmine Hacker-Jones z Wlk. Brytanii. Bez sukcesów startowali też reprezentanci męskiej kadry Polski - Tomasz Zielski (UKS Galeon Gdynia) w kategorii -60kg przegrał z Yairem Elkindem z Izraela i Oliverem Parkiem z Wlk. Brytanii. Wczoraj Hubert Pieczyński (UKS Górnik Konin) w wadze -50kg wygrał z Portugalczykiem Bernardo Ribeiro, a następnie niestety został pokonany przez Ejdera Tokaya z Turcji i Charlie Younga z Wlk. Brytanii.

W kolejnych dniach w EYOF walczyć będą Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom) -57kg, Michalina Skipiała (UKJ Lemur Warszawa) -63kg, Adam Stodolski (UKS Leśnik Kaczory) -73kg i Stanisław Dolaziński (UKJ Lemur Warszawa) -81kg oraz Karolina Głogowska (GKS Czarni Bytom) -70kg, Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) +70kg, Kacper Kubiak (KS Akademia Judo Poznań) -90kg i Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław) +90kg.