Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów: 10 medali Czarnych Bytom

Judocy Czarnych Bytom zdobyli 10 medali, w tym 2 złote, i zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej Otwartego Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w Warszawie.

Na najwyższym stopniu podium stanęły Julia Bulanda -57kg i Martyna Glubiak -63kg. W tych wagach na 2 miejscach uplasowały się: ich koleżanka klubowa Kinga Chmielewska oraz Amelia Konfisz z AZS AWF Wrocław.

Ze śląskiego klubu srebro wywalczył także Mateusz Fityka -60kg. Triumfował Mistrz Europy Juniorów Ksawery Ignasiak. Na 3 pozycjach sklasyfikowani zostali Hubert Biedrzycki z Conrad Gdańsk i Kamil Michna z Czarnych Bytom.

W Hali Sportowej Białołęckiego Ośrodku Sportu w Warszawie po złoto i srebro sięgnęli reprezentanci dwóch klubów: Budowlanych Sosnowiec i Galeon Gdynia.

Z Budowlanych wśród najlepszych znalazły się Wanessa Witkowska -70 kg (1 lokata) i Nadia Żak -44kg (2 miejsce), a z UKS Galeon – Jakub Sordyl +100kg (1 pozycja), Dominika Kuźma-Ebel -78kg (2 lokata).

W pozostałych kategoriach wagowych wygrywali:

juniorzy:

-55kg Nikodem Gajcy (Meiyo Warszawa), -66kg Bartosz Naczyński (Dwójka Rydułtowy), -73kg Adam Kazimierczak (Yawara Warszawa), -81kg Fabrycjusz Tarkowski (Klub Judo AZS Opole), -90kg Jakub Bogdaniuk (UKS Team Halinów), -100kg Damian Kubiak (PGE Akademia Judo Poznań)

-44kg Nina Potok (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie), -48kg Oliwia Onysk (KS AZS AWF Katowice), -52kg Karolina Siennicka (Safari 152 Warszawa), -78kg Zuzanna Banaszewska (UKJ Lemur Warszawa), +78kg Paulina Muszyńska (SGKS Wybrzeże Gdańsk).

Czołowi juniorzy za 3 tygodnie wystartują w seniorskim turnieju European Open (Puchar Świata) w Arenie Ursynów.

Zaraz po zawodach Pucharu Polski rozpoczął się ogólnopolskim “Randori Camp” U18, U21, seniorzy, z udziałem kadry narodowej kadetów U18, juniorów U21.