Pan-American Open Cordoba: złoty medal Urszuli Hofman w Cordobie

Złoty medal Pan-American Open w Cordobie i 100 punktów do rankingu olimpijskiego - to dorobek Urszuli Hofman (-70kg) w argentyńskim odpowiedniku European Open.

Zawodniczka KS AZS AWF Wrocław wszystkie 3 walki wygrała przed czasem. Kolejno pokonała Argentynkę Anahi Galeano, Meksykankę Leslie Villarreal i w finale Rosjankę Alexandrę Milovzorovą. Łącznie na macie spędziła niecałe 7 minut, a każdy kolejny występ był coraz krótszy.

24-letnia Urszula Hofman, podobnie jak przed rokiem, wybrała się na sportowe tournee po Ameryce Południowej. Wtedy zajęła 3 miejsce w Limie i Buenos Aires. Tym razem była 2 w Peru (startowały tylko 3 zawodniczki) i zwyciężyła w Argentynie. Za tydzień czeka ją start w stolicy Chile - Santiago.

Brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy z 2015 roku awansowała o 21 pozycji, ze 109 na 88 w rankingu światowym. W wadze -70kg na 39 lokacie plasuje się Daria Pogorzelec. Na dziś Daria Pogorzelec ma kwalifikację olimpijską, bowiem na tej liście zajmuje 27 miejsce.

W argentyńskiej Cordobie najlepiej walczyły Meksykanki - 2 złote medale, 3 srebrne i 5 brązowych. Po dwie kategorie wygrały także Argentynki, Chilijki i Wenezuelki. Z Europy startowało 31 judoczek.