POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Paula Kułaga – kilka kadetek z szansami na medale w Bielsku-Białej i Warszawie

- Kilka zawodniczek z kategorii kadetek ma szansę na zdobycie krążków w Pucharze Europy w Bielsku-Białej i Mistrzostwach Europy w Warszawie – mówi medalistka obydwu tych imprez Paula Kadetek i 3-krotna Mistrzyni Polski Seniorek Paula Kułaga (-78kg).

Już w ten weekend ok. 600 zawodniczek i zawodników z całego świata weźmie udział w Otwartym PE w Bielsku-Białej. Dla Biało-Czerwonych to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które od 27 do 30 czerwca odbędą się w Warszawie. To także szansa sprawdzenia swych umiejętności na tle najlepszych rywali z kontynentu, a także z takich krajów jak Japonia, Stany Zjednoczone, Argentyna, czy Nowa Zelandia.

- W tym sezonie wysoką formę prezentują: Katarzyna Sobierajska i Agata Pałka, które wywalczyły medale Pucharu Europy. Być może również Alicja Gowarzewska powtórzy swój wynik z 2017 roku, kiedy zdobyła brąz w Bielsku-Białej. Sądzę, że jeśli dziewczyny utrzymają dotychczasowy poziom sportowy to wywalczenie medalu ME w Warszawie jest w ich zasięgu – powiedziała 23-letnia Paula Kułaga.

Judoczka TDK Trzcianka startowała w pierwszej edycji bialskich zawodów w 2012 roku. Sięgnęła wówczas po brąz w wadze +70kg, a miesiąc później stanęła na najniższym stopniu podium Mistrzostw Europy w czarnogórskiej miejscowości Bar nad Adriatykiem.

- Zawody w Bielsku-Białej wspominam bardzo dobrze, a zdobycie medalu było pozytywnym prognostykiem przed turniejem mistrzowskim w Czarnogórze. Potwierdzeniem mojej dobrej formy w 2012 roku było wywalczenie trzech medali PE zwieńczone wywalczeniem medalu w najważniejszym dla mnie wówczas turnieju – Mistrzostwami Europy – dodała Paula Kułaga.

Reprezentantka Polski, mistrzyni kraju z lat 2016, 2017, 2018 jest w trakcie rehabilitacji po po operacji barku.

- Proces rehabilitacja przebiega bez komplikacji, chociaż nadal odczuwam ból przy niektórych ruchach i dlatego w dalszym ciągu realizuję trening siłowy i przygotowuję się pod względem motorycznym do wznowienia treningów judo. Powrót do współzawodnictwa chciałabym rozpocząć od zawodów na arenie krajowej, ale ciężko powiedzieć kiedy to dokładnie nastąpi. Wszystko zależy od moich postępów w rehabilitacji oraz opinii lekarza i fizjoterapeuty. Zależy mi na starcie w Mistrzostwach Polski Seniorów i kolejnej obronie tytułu – przyznała uczestniczka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w azerskim Baku.