POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorek: srebro Vanessy Machnickiej i brąz Madajewskiej w „mistrzostwach” Rosji

Vanessa Machnicka (-57kg) zdobyła srebrny medal, a Katarzyna Madajewska (+78kg) brązowy podczas Pucharu Europy Juniorek w rosyjskim Sankt Petersburgu. Eliza Wróblewska (-70kg) zajęła 5 miejsce.

Rywalkami Vanessy Machnickiej (Akademia Judo Poznań) były tylko i wyłącznie rosyjskie zawodniczki. W eliminacjach wygrała przed czasem z Darią Chekaliną i Anastasiią Kuniaevą, a w półfinale (waza-ari) z Margaritą Shrainer. W finale Polka przegrała przez ippon z Vitą Maidanik.

W ranking światowym 19-letnia Polka zajmowała dotąd 61 miejsce wśród juniorek. Wcześniej w tym sezonie wywalczyła srebro MP U-21 w Bytomie. Zwyciężyła w tej wadze wrocławianka Anna Dąbrowska.

W kategorii ciężkiej Katarzyna Madajewska wywalczyła brąz. Urodzona w Braniewie judoczka KS AZS AWFiS Gdańsk pokonała Rosjankę Anastasiię Iliushkinę, przegrała z Japonką Ruri Takahashi i wygrała o brąz z kolejną zawodniczką z Rosji Iriną Zharlikovą.

Blisko podium była także Eliza Wróblewska z Akademii Judo Poznań. Wygrała z Rosjanką Aleksandrą Askarovą i przegrała w ćwierćfinale z Holenderką Jessicą Gorissen. W pojedynku repesażowym pokonała Karolinę Miller (KS AZS AWFiS Gdańsk), a o brąz walczyła z Drużynową Wicemistrzynią Europy Juniorek z 2017 roku Margit De Voogd z Holandii. Zwyciężyła De Voogd.

Na 7 pozycjach w Rosji sklasyfikowani zostali - Adam Stodolski (-73kg) i Karolina Miller (-70kg), a na 9 - Cezary Tchórzewski (-73kg).

Drużynowo najlepsi Rosjanie, którzy triumfowali w 8 z 16 kategorii. Biało-Czerwoni na 8 miejscu.