POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Juniorów w Gdyni: Dominik Majowski - zwycięstwo byłoby czymś wyjątkowym

- Po raz trzeci startuję w polskim Pucharze Europy Juniorów i z pewnością zwycięstwo byłoby czymś wyjątkowym - mówi wyróżniający się w tym sezonie w reprezentacji Polski Dominik Majowski (-100kg). Zawody w Gdyni odbędą się w dniach 8-9 lipca.

Zawodnik GKS Czarni Bytom, podopieczny trenera Przemysława Matyjaszka, w ostatnich miesiącach zdobył aż 3 medale PEJ - srebrne w Lignano i Leibnitz oraz brązowy w Kownie.

- Wcześniejsze starty w Polsce nie były zbyt satysfakcjonujące, choć w zeszłym roku byłem 7. W tym roku na pewno zwycięstwo byłoby czymś wyjątkowym, lecz liczą się dla mnie przede wszystkim dobre walki i to aby pokazać jak najlepsze judo. To zawsze jest moim celem na zawodach szczególnie takiej rangi - powiedział Dominik Majowski.

20-letni judoka ma za sobą obóz kadry w Giżycku, a od poniedziałku trenuje pod okiem trenera kadry juniorów Marka Kręcielewskiego. W rankingu światowym Dominik zajmuje świetne 5 miejsce.

- Wygrałem z zajmującym 1 pozycję Mistrzem Europy Juniorów Austriakiem Aarona Farą, zaś przegrałem z drugim w rankingu Holendrem Simeonem Cathariną. Jest to zawodnik w moim zasięgu i liczę, że zmierzę się z nim na macie jeszcze przed wrześniowymi Mistrzostwami Europy w Mariborze - mówi.

Simeon Catharina ma walczyć w Gdyni, podobnie jak 4 na liście światowej Białorusin Daniel Mukete. - Z czołówki zgłoszony jest też Amerykanin John Jayne - dodał.

Głównymi zawodami sezonu 2017 dla Dominika Majowskiego są wspomniane ME na Słowenii i październikowe MŚ w Chorwacji. Z pewnością medale w tych zawodach to cel judoki, który zaczynał treningi w Tarnowskich Górach (tak jak m.in. Ewa Konieczny) pod okiem Dariusza Grafa i Krzysztofa Głaza.