PE Kadetów: Adam Stodolski i Aleksandra Gaj na podium

Adam Stodolski (Leśnik Kaczory) w wadze -73kg i Aleksandra Gaj (GKS Czarni Bytom) +70kg wywalczyli dziś w Bielsku-Białej brązowe medale Pucharu Europy Kadetów. Wczoraj na najniższym stopniu podium stanęła Alicja Gowarzewska (UKS Judo Mysłowice) -40kg.

To już 2 krążek Adama Stodolskiego w tym sezonie w PE. Wcześniej zdobył złoto w czeskich Teplicach. Dziś o brąz wygrał z Włochem Andreą Spicuglią (2 waza-ari). W w półfinale przegrał przed czasem z Rosjaninem Novruzem Novruzovem. W eliminacjach wygrał 3 walki - ze Słoweńcem Zigą Brodem, Azerem Vusalem Shamilovem i Słowakiem Alexem Barto.

Największy, jak dotąd, sukces odniosła Aleksandra Gaj. Zaczęła turniej od zwycięstw przez ippon ze Słowaczką Katariną Ihnatovą i Włoszką Vanessą Origgi. W ćwierćfinale przegrała z Węgierką Petrą Farago i stanęła do walk repesażowych. Wygrywała z Francuzką Luane Robles oraz koleżankami z reprezentacji Julią Księżyk (MKS PM Katowice) i - o medal - z Kingą Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław).

Na 5 miejscu, poza Kingą Wolszczak, uplasowała się także Michalina Skipiała (UKJ Lemur Warszawa) w kategorii -63kg. W pojedynku o brązowy krążek przegrała w dogrywce z Włoszką Elisą Toniolo.

Na 7 miejscach sklasyfikowani zostali Jakub Sokół (UKS Judo Wolbrom) w wadze -90kg i wspomniana Julia Księżyk +70kg. 9 pozycje zajęli Stanisław Dolaziński (UKJ Lemur Warszawa) w wadze -81kg, Wojciech Kordyalik (WKS Śląsk Wrocław) +90kg, Albert Sowa (UKJ AszWoj Warszawa) +90kg oraz Anna Paś (UKS Judo Wolbrom) -63kg,

W klasyfikacji drużynowej dwudniowych zawodów w Bielsku-Białej triumfowała Rosja 13 medali (4-4-5) przed innymi znakomitymi ekipami - Gruzją 11 (4-2-5) i Japonią 8 (4-2-2). Polacy na 12 miejsce z 3 brązowymi medalami i trzema piątymi lokatami.

Dla polskich judoków to był ostatni start przed Mistrzostwami Europy kadetów, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Kownie.