POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Kadetów: ponad 80 Polaków w Bielsku-Białej

Ponad 80 polskich judoków wystąpi w ten weekend w Otwartym Pucharze Europy w Bielsku-Białej. To generalny sprawdzian dla Biało-Czerwonych przed Mistrzostwami Europy, które pod koniec czerwca odbędą się w Warszawie.

- Niestety ze względu na różne kłopoty zdrowotne nie wystartują medaliści tegorocznych zagranicznych Pucharów Europy Michał Kowalczyk (-66kg, UKJ Ryś Warszawa) i Wojciech Grądzki (-73kg, KS Judo Czechowice-Dziedzice) oraz Łukasz Wysocki (-60kg, UKS Feniks Bytom), który w tym sezonie raz zajął miejsce punktowane – mówi Paweł Zagrodnik, który przygotowuje kadrę kadetów wraz z Japończykiem Kotaro Sasaki.

W pierwotnym składzie reprezentacji było 31 kadrowiczów. Ze względu na kontuzje i sprawy przeciążeniowe liczba Polaków zmalała do 28, a ostateczna będzie znana w piątkowy wieczór po losowaniu.

- Miejmy nadzieję, że wszyscy będą mogli wystąpić za kilka tygodni w Mistrzostwach Europy Kadetów w Warszawie. Natomiast Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej odbędą się pod koniec września w Kazachstanie – dodał Paweł Zagrodnik.

Najwięcej Biało-Czerwonych powołanych na PE w Bielsku-Białej znalazło się w wadze -90kg: Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk), Dawid Mechowski (UKS Galeon Gdynia) i Filip Karczyk (UKS PCS Warszawa). W innych kategoriach zazwyczaj jest po dwoje zawodniczek i zawodników, rzadko po jednej osobie. Do tego dochodzą osoby zgłoszone przez kluby z całego kraju. We wspomnianej kategorii -90kg są to Jakub Bogdaniuk (UKS Team Halinów), Jakub Sordyl (UKS Galeon Gdynia), Stanisław Kropiewnicki (Judo Legia Warszawa) i Piotr Dyga (AZS UW Warszawa).

Turniej dniach 18-19 maja rozgrywany będzie tradycyjnie w hali BBOSiR przy ul. Karbowej 26. W sobotę rywalizować będą judoczki w wagach -40, -44, -48, -52 kg i judocy w wagach -50, -55, -60, -66 kg, a w niedzielę -57, -63, -70, +70 kg oraz 73, -81, -90, +90 kg.

W Bielsku-Białej walczyć będzie też ponad 500 zawodniczek i zawodników z ekip zagranicznych, m.in. Japończycy, Amerykanie, Australijczycy, Francuzi, Gruzini, Ukraińcy i Rosjanie.