POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Kadetów w Bielsku-Białej: brązowy medal Mateusza Kozłowskiego

Walczący w kategorii -73kg Mateusz Kozłowski (Klub Judo AZS Opole) zdobył brązowy medal podczas Pucharu Europy Kadetów (juniorów młodszych) w Bielsku-Białej.

W decydującym pojedynku wygrał po 6.26 min z Czechem Danielem Pochopem. Wcześniej 17-letni Polak wygrał 4 walki. Blisko podium były dziś jeszcze dwie nasze zawodniczki Julia Jaroszewska (-70kg) i Maria Łętkowska (+70kg). Obie zajęły 5 miejsce. W walce o brąz Julia Jaroszewska (MKS Juvenia Wrocław) przegrała ze Słowenką Metką Lobnik. W poprzednich pojedynkach Julia zanotowała 3 wygrane, w tym jedną po dogrywce i dwie przed czasem.
O brąz w swojej potyczce Maria Łętkowska (UKS 15 Krosno) nie sprostała Rosjance Viktorii Sokolowej. Po 3 pokonaniu trzech rywalek, np. Japonki Ion Yamaki w 25 sek, w półfinale judoczka Biało-Czerwonych przegrała przez ippon z Francuzką Leą Fontaine.

Wczoraj 5 pozycje zajęły startujące w kategorii -40kg Oliwia Onyśk i Karina Grzywacz (obie KJ Koka Jastrzębie-Zdrój). O brąz przegrywały odpowiednio z Białorusinką Anheliną Stryhun i Ukrainką Kateryną Pylypiuk.

W Bielsku-Białej najlepsi byli reprezentacji Rosji i Japonii – wygrali po 5 kategorii wagowych. Rosjanie mieli też 4 złote i 6 brązowych krążków, a Japonia 1 srebro i 3 brązy.

Bardzo dobre wieści nadeszły z Pucharu Europy Juniorek w hiszpańskiej La Coruny, gdzie brązowy medal wywalczyła Aleksandry Kalety (-52kg, UKS Judo Wolbrom). Zaczęła zawody od porażki, ale potem wygrała z 3 przeciwniczkami – o podium z Hiszpanką Rocio Garcią Torres.