POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Kadetów w Bielsku-Białej – na liście startowej brązowe medalistki ME 2021

Brązowe medalistki ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kadetów w Rydze, w tym Wiktoria Ślązok (-48kg), wystartują w najbliższy weekend 21-22 maja w zawodach Pucharu Europy w Bielsku-Białej.

Oprócz Wiktorii Ślązok na liście startowej są Węgrzy Sebestyen Kollar -50kg i Szabina Szeleczki -40kg (teraz kat. -44kg), Ukrainka Marharyta Miroshnichenko (wystąpi w wadze -44kg) i Serbka Jovana Stjepanović +70kg.

Wiktoria Ślązok (ur. 6 sierpnia 2005 roku) w tym roku wywalczyła brąz podczas Pucharu Europy Kadetów w Zagrzebiu.

W świetnej formie jest Sebestyen Kollar, który od marca do maja 2022 roku zwyciężył w PE w Zagrzebiu, Teplicach i Bukareszcie. Czy wygra również w Bielsku-Białej? Wśród jego rywali będą m.in. Tymoteusz Lic i Jan Kolondra.

W wadze -44kg rywalizować będzie Oliwia Kożuch, a jej potencjalnymi przeciwnikami są Szabina Szeleczki i Marharyta Miroshnichenko. W kwietniu w PE w Czechach zawodniczka węgierska wywalczyła brąz. Ukrainka z kolei niedawno zdobyła złoto PE w Rumunii.

W kat. +70kg Dominika Kuźma-Ebel i Nicole Widłak będą miały wśród rywalek Jovanę Stjepanović, srebrną medalistkę PE w rumuńskiej stolicy z maja 2022.

Mistrzostwa Europy Kadetów U17 odbędą się – indywidualne i drużyn mieszanych – od 23 do 26 czerwca.