POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PE Kadetów w Teplicach: Polacy znów z medalami w wadze ciężkiej

Kolejny bardzo dobry występ Kingi Wolszczak (+70kg) i Wojciecha Kordyalika (+90kg). Podczas dzisiejszych zawodów Pucharu Europy Kadetów w czeskich Teplicach oboje zdobyli brązowe krążki.

Zawodnicy Śląska Wrocław (obydwoje urodzeni w 2001 roku) przyzwyczajają kibiców do miejsc na podium. W Teplicach dotarli do półfinałów, a ostatecznie zakończyli turniej na 3 lokatach.

Kinga Wolszczak wygrała przed czasem 3 walki - w eliminacjach z Holenderką Amber Weiland i Niemką Emmą-Louise Koenig oraz w ćwierćfinale z Mołdawianką Oxaną Diacenko. W półfinale przegrała w dogrywce z Litwinką Justiną Kmieliauskaite. O brąz rywalizowała z Turczynką Mine Kalender i zwyciężyła ją zdobywając waza-ari w czasie 4 min.

Wojciech Kordyalik (+90kg) pokonał przed czasem również 3 rywali – Ukraińca Sergieja Kovbasiuka, Serba Slobodana Bakicia i w walce o półfinał Niemca Losseni Kone. W 1/2 finału lepszy okazał się Gruzin Saba Inaneishvili

O podium walczył z Rosjaninem Akhmedem Magomadovem, który rundę wcześniej w repesażach wygrał z Amadeuszem Lewandowiczem (7 pozycja w zawodach). Górą był Polak – waza-ari.

W tym sezonie Wojtek Kordyalik był 2 w PE w Berlinie i 3 w Zagrzebiu. Kinga Wolszczak także wywalczyła srebro w Niemczech, zaś w Chorwacji zajęła 5 miejsce.

W Czechach najlepsi byli Rosjanie, którzy zdobyli 17 medali, w tym 8 złotych.