PE Kadetów w Teplicach: ponad 30 Polaków na liście startowej

W ramach przygotowań do czerwcowych Mistrzostw Europy w portugalskiej Coimbrze, w świąteczny weekend 8-9 kwietnia polscy kadeci startować będą w Pucharze Europy w czeskich Teplicach.

Na liście startowej jest ponad 30 polskich zawodniczek i zawodników. W tym gronie są m.in. Maria Jesionek -52kg, Emilia Bielawska -57kg, Zuzanna Banaszewska +70kg oraz Jakub Kurowski -60kg, Szymon Szulik -66kg, Szymon Brzuszczyński -73kg.

W sobotę rywalizacja odbywać się będzie w kategoriach -40kg, -44kg, -48kg, -42kg (zawodniczki), -50kg, -55kg, -60kg, -66kg (zawodnicy), a w niedzielę, odpowiednio, -57kg, -63kg, -70kg, +70kg i -73kg, -81kg, -90kg, +90kg.

Zapowiada się ciekawa rywalizacja, bowiem zgłoszonych jest ponad 950 osób, w tym m.in. 111 w wadze -66kg. W marcu Szymon Szulik zdobył złoto w PE w Zagrzebiu, a w tej kategorii walczyło prawie 100 judoków. W drodze po tytuł pokonał 6 rywali. Również z 6 przeciwnikami (1 porażka) wygrał srebrny medalista Szymon Brzuszczyński.

Zawody w Teplicach dla judoków z roczników 2006-2008 połączone są z campem treningowym EJU, który potrwa do 12 kwietnia.

Z kolei Puchar Europy Kadetów w Bielsku-Białej jest zaplanowany w dniach 20-21 maja, na miesiąc przed ME.

Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF) zaplanowany jest od 23 do 29 lipca w słoweńskim Mariborze, a Mistrzostwa Świata Kadetów od 23 do 27 sierpnia w Zagrzebia.