POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

PEJ w Kownie: dwa polskie, kobiece finały

Angelika Szymańska (-63kg) i Karolina Miller (-70kg) dotarły do finałów Pucharu Europy Juniorów w Kownie. Obie zdobyły srebrne medale w litewskim turnieju. W niedzielę brąz wywalczyła także Julia Świątkiewicz (+78kg).

18-letnia Angelika Szymańska pokonała w dogrywce Dunkę Laerke Olsen i przez ippon w ćwierćfinale z Argentynką Agustiną De Lucią i w półfinale z Serbką Jovaną Obradović. W finale przegrała po 5.37 min z Niemką Deną Pohl.

19-letnia Karolina Miller też wygrała z 3 rywalkami, a łącznie w Kownie stoczyła 3 pojedynki z Holenderkami. Zwyciężyła Jessicę Gorissen i Margit De Voogd, a w finale przegrała z Donją Vos. Natomiast w 1 rundzie Polka pokonała Niemkę Leę Bastian.

Brąz zdobyła dziś Julia Świątkiewicz, choć zaczęła turniej od porażki z Litwinką Justiną Kmieliauskaite. W repesażu wygrała z Wiktorią Lis, a w walce o brąz pokonała Katarzyną Madajewską, która zajęła 5 miejsce w zawodach. Również na 5 lokacie uplasował się Krzysztof Załęczny (+100kg). W decydującym pojedynku lepszy okazał się Niemiec Erik Abramov.

W niedzielę 7 pozycje zajęły – Natalia Kropska (-63kg), Justyna Śliwa (-70kg), Aleksandra Gaj (-78kg), Wiktoria Lis i Paulina Dziopa (+78kg).

Wczoraj brązowe krążki wywalczyli juniorzy - Hubert Pieczyński (-55kg), Sebastian Makowski (-66kg) i Cezary Tchórzewski (-73kg).