Podsumowanie Interligi - KS AZS AWF Katowice na 3 miejscu

W ostatnim czasie judocy KS AZS AWF Katowice wzięli udział nie tylko w Klubowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie, ale także zakończyli zmagania w polsko-czesko-słowackiej Interlidze. Zdobyli brązowe medale w tych rozgrywkach ligowych.

Do Interligi zgłosiło się sześć zespołów - USK Praha, Sokol Praha Vršovice z Czech, Dukla Banská Bystrica i MŠK Vranov nad Topľou ze Słowacji oraz dwa polskie AZS Gliwice i KS AZS AWF Katowice.

Pierwszy turniej eliminacyjny odbył się w maju w czeskiej stolicy, a drugi we wrześniu w Gliwicach. Wyniki z tych rund dawały rozstawienie przed zawodami finałowymi, które w grudniu miały miejsce w Bańskiej Bystrzycy.

Rozstawieni zawodnicy KS AZS AWF Katowice w półfinale przegrali z MŠK Vranov n/Topľou, a później w meczu o 3 miejsce wygrali z VŠC Dukla Banská Bystrica 4:1. W składzie byli -66kg Bartłomiej Garbacik, -73kg Jacek Brysz, Wiktor Mrówczyński, -81kg Jakub Kubieniec, -90kg Patryk Ciechomski, +90 Kazimierz Kulesza. Ponadto katowicki zespół reprezentowali Adrian Wala, Patryk Wawrzyczek, Adam Brysz i Paweł Wawrzyczek.

Interligę wygrała drużyna MŠK Vranov nad Topľou - w finale pokonując 3:2 USK Praha. AZS Gliwice na 6 pozycji.