POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Pokazowe dźwignie w wykonaniu Agaty Ozdoby-Błach

Znakomicie spisała się Agata Ozdoba-Błach (-63kg) w Grand Slamie w Abu Dhabi. Reprezentantka Polski zwyciężyła w 3 walkach i zdobyła brązowy medal. Dwie walki kończyła dźwigniami Ude-hishigi-juji-gatame.

- Pierwszą walkę wygrałam ze Szwedką Mia Hermansson, rzucając niskie seoi-nage na waza-ari. W ćwierćfinale z Izraelką Rotem Shor miałam dwie kary i musiałam zaatakować. Rzuciłam na goshi-guruma i wykonałam dźwignię - mówiła Agata Ozdoba-Błach.

Brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata Seniorek w półfinale spotkała się z młodą Brytyjką Lucy Renshall. Przegrała na karę w dogrywce. Polka dostała shido za łapanie za nogę.

Wreszcie w pojedynku o brązowy krążek judoczka AZS AWF Wrocław walczyła z Kanadyjką Emily Burt. - Pojedynek trwał jedynie 23 sekundy. Emily Burt wykonywała uchi-matę, ja przyblokowałam, przeszłam do parteru i wyciągnęłam dźwignię.

Jakie są dalsze plany startowe Agaty Ozdoby-Błach? - Mam nadzieję, że zakwalifikuję się do grudniowego turniej Masters w rosyjskim Sankt Petersburgu. Zostałam też zaproszona do reprezentowania francuskiego zespołu Pontualt Combault podczas Golden League pod koniec listopada w Turcji.

Srebro w Grand Slamie w Abu Dhabi wywalczył ostatniego dnia zawodów Maciej Sarnacki (+100kg).