POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Polacy wystąpią na Uniwersjadzie w Neapolu i Grand Prix w Kanadzie

Po udanym występie w Igrzyskach i Mistrzostwach Europy w Mińsku, nasi judocy udali się na zgrupowanie do Giżycka, a część kadrowiczów już wkrótce czekają starty na Letniej Uniwersjadzie w Neapolu i Grand Prix w Montrealu.

- W składzie akademickiej reprezentacji Polski na Uniwersjadę we Włoszech znaleźli się Ksawery Morka -73kg, Damian Stępień -81kg, Rafał Kozłowski -90kg, Oleksii Lysenko +90kg i Aleksandra Kaleta -52kg, Vanessa Machnicka -63kg, Urszula Hofman -70kg, Anna Załęczna +70kg. Dwie ostatnie wymienione zawodniczki rywalizowały w tych zawodach przed 2 laty na Tajwanie, pozostali są debiutantami – mówi trener główny polskiej reprezentacji seniorów Mirosław Błachnio.

W tej grupie w niedawnych Igrzyskach i Mistrzostwach Europy w Mińsku startowali Damian Stępień i Rafał Kozłowski. Debiutantką będzie także brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Juniorek Aleksandra Kaleta. W Neapolu ich trenerami będą Adam Marek (kobiety) i Maciej Kostrzewa (mężczyźni).

Zawody uniwersjadowe rozpoczną się 4 lipca – tego dnia walczyć będą Rafał Kozłowski, Oleksii Lysenko, Urszula Hofman i Anna Załęczna, 5 lipca – Vanessa Machnicka, Ksawery Morka, Damian Stępień, 6 lipca – Aleksandra Kaleta i Polacy w kat. open, 7 lipca – zawody drużynowe kobiet i mężczyzn.

- Od 5 do 7 lipca nasi kadrowicze wystąpią w turnieju Grand Prix w Montrealu zaliczanym do kwalifikacji olimpijskich. W poszczególnych kategoriach rywalizować będą -52kg Agata Perenc, -78kg Beata Pacut, -73kg Wiktor Mrówczyński, -81kg Damian Szwarnowiecki oraz klubowo dwie zawodniczki wagi -57kg Julia Kowalczyk i Arleta Podolak – dodał trener Mirosław Błachnio, który przebywa na obozie w Giżycku, a w Kanadzie zastąpi go trener Paweł Zagrodnik.

Kolejny start reprezentacji Polski w ramach przygotowań do sierpniowych Mistrzostw Świata w Tokio to Grand Prix i camp w Zagrzebiu w dniach od 24 do 29 lipca.