Puchar Europy Juniorów: srebrny medal Patryka Łoziaka w Sarajewie

19-letni Patryk Łoziak (GKS Czarni Bytom) zdobył srebrny medal, a 4 innych naszych reprezentantów wywalczyło brązowe krążki w 1 dniu Pucharu Europy Juniorów w Sarajewie.

W finale kategorii wagowej -60kg Patryk Łoziak przegrał po 4 min przez waza-ari z Rosjaninem Gevorgiem Karapetianem. Wcześniej Polak wygrał 3 walki, w tym w półfinale z innym Rosjaninem Danilą Kurtasghovem.

Piątka innych naszych judoków miała szansę na brązowe medale, z tym że w wadze -48kg doszło do bezpośredniej potyczki między Pauliną Szlachtą (UKS Judo Wolbrom) a Danutą Majcher (TS Wisła Kraków). Wygrała Danuta Majcher przed czasem. Paulina Szlachta zajęła 5 miejsce.

Biało-Czerwoni wykorzystali wszystkie okazje na wywalczenie miejsc na najniższym stopniu podium. W kategorii -52kg Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom) wygrała z Serbką Mariją Vuković, w -57kg Anna Dąbrowska (MKS Juvenia Wrocław) pokonała Serbkę Maricę Perisić, a w kategorii -73kg Cezary Tchórzewski (AZS AWF Katowice) wygrał z Czarnogórcem Nikolą Stanisiciem.

Po 1 dniu turnieju w Bośni i Hercegowinie Polacy zajmują 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Prowadzi Turcja z 3 złotymi medalami.