Puchar Europy Juniorów: złoty medal Krzysztofa Załęcznego!

Polscy judocy wystąpi w 5 niedzielnych finałach Pucharu Europy Juniorów w Sarajewie. Złoty medal zdobył startujący w wadze +100kg finał Krzysztof Załęczny (TKS Judo Toruń), który pokonał Vasilije Vujicicia z Bośni i Hercegowiny.

Srebrne krążki wywalczyło 4 naszych reprezentantów - Maciej Krogulski w kategorii -81kg, Iwo Baraniewski -100kg, Eliza Wróblewska -70kg i Julia Świątkiewicz +78kg.

W finałach Maciej Krogulski (UKJ 225 Warszawa) przegrał z Rosjaninem Abubakarem Gaitukaevem, Iwo Baraniewski (UKJ 225 Warszawa) z zawodnikiem Kosowa Shpat Zeką. Srebrny medal zdobyła również Mistrzyni Polski Seniorek Eliza Wróblewska (KS Akademia Judo Poznań), która w finale została pokonana przez Kanadyjkę Shianne Gronen. W finale wagi cięzkiej Julia Świątkiewicz (UKJ Lemur Warszawa) przegrała z Kubranur Esir z Turcji, która w półfinale wygrała też z Pauliną Dziopą (GKS Czarni Bytom). W walce o brąz Polka wygrała z Chorwatką Aną Ljubić.

Oprócz Pauliny Dziopy, z brązowymi krążkami z Bośni i Hercegowiny wracają rywalizujący w kategorii -81kg Paweł Drzymał i -90kg Sebastian Ołdak. Paweł Drzymał (GKS Czarni Bytom) pokonał Serba Mihailo Cirica. Z tym serbskim judoką w półfinale wygrał Maciej Krogulski. Z kolei o brąz Sebastian Ołdak (UKJ Arcus Warszawa) wygrał z Mołdawianinem Eugenem Matveiciucem. 5 miejsce w wadze -100kg zajął Paweł Kejza (KS Kejza Team Rybnik), który uległ Chorwatowi Josipowi Kokezie.

Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli aż 13 medali. W sobotę Patryk Łoziak (GKS Czarni Bytom) zdobył srebrny medal w wadze -60kg, zaś po brąz sięgnęli - Danutą Majcher (TS Wisła Kraków) -48kg, Aleksandra Kaleta (UKS Judo Wolbrom) -52kg, Anna Dąbrowska (MKS Juvenia Wrocław) -57kg i Cezary Tchórzewski (AZS AWF Katowice) -73kg.

W klasyfikacji drużynowej otwartego PE Juniorów w Sarajewie Biało-Czerwoni zajęli bardzo dobre 4 miejsce. Nikt nie miał tak wielu swoich zawodników i zawodniczek na podium. Turcja i Kanada wygrały po 4 kategorie, a Rosja – 2.