Puchar Europy Kadetów: 45 Polaków na liście startowej w Rydze

Po bardzo dobrym występie w Pucharze Europy Kadetów w Berlinie, w dniach 21-22 października polscy judocy startować będę w zawodach tej rangi w Rydze.

W poprzedni weekend Polacy zdobyli w Niemczech aż 12 medali, w tym 3 złote. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Kurowski w kategorii -60kg, Mateusz Waćko -90kg i Zuzanna Banaszewska +70kg.

Do łotewskich zawodów zgłoszonych jest 45 polskich judoczek i judoków. W tym gronie są m.in. Zuzanna Banaszewska i Mateusz Waćko oraz Sandra Walendzik -44kg, Emilia Bielawska -57kg, Amelia Ptasińska -63kg, Martyna Skorupińska -70kg.

Polacy stanowią najliczniejszą reprezentację w PE Kadetów na Łotwie. Po 43 osoby mają gospodarze i Litwini. Łącznie jest ponad 300 osób z 22 krajów.

Z kolei w ostatni weekend października turniej rangi Pucharu Europy dla kadetów odbędzie się w słoweńskim mieście Koper.

W tegorocznych Mistrzostwach Świata złoto wywalczył Szymon Szulik w wadze -66kg, a brąz Zuzanna Banaszewska +70kg. Natomiast w Mistrzostwach Europy 5 miejsce zajęli: Emilia Bielawska (-57kg), Magda Glubiak (-63kg), Zuzanna Banaszewska (+70kg) i Szymon Szulik (-66kg).