POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy Kadetów: srebrny medal Michała Kowalczyka

Po raz trzeci w tym roku 17-letni Michał Kowalczyk (-66kg) stanął na podium Puchar Europy Kadetów. W słoweńskiej miejscowości Koper wywalczył srebro.

Reprezentant Polski wygrał z Serbem Damirem Kajiciem, Włochem Ciro De Lucą, Słoweńcem Blażem Emersiciem i w półfinale z Francuzem Clementem Manet oraz w finale przegrał z Rosjaninem Denisem Kiselevem.

Wcześniej w tym roku Michał Kowalczyk zajął 5 miejsce w Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w azerskim Baku. Z powodu kontuzji judoka z Warszawy nie mógł wystartować natomiast w Mistrzostwach Europy Kadetów na stołecznym Torwarze. Ale zanim przytrafiły mu się kłopoty zdrowotne, wywalczył srebrny medal Pucharu Europy w hiszpańskiej Fuengiroli oraz brązowy krążek w PE w Zagrzebiu.

W sobotę na 5 lokatach, tuż za podium w Słowenii uplasowali się wrocławianie Piotr Zender w tej samej wadze -66kg oraz Kinga Klimczak w kategorii -48kg.

Po czterech zwycięstwach z rzędu, w tym trzech odniesionych błyskawicznie w pierwszej minucie poszczególnych walk, w półfinale Piotr Zender przegrał z Denisem Kiselevem, a o brąz uległ Blażowi Emersiciowi. Kinga Klimczak miała za rywalki cztery Włoszki. Po porażce na inaugurację turnieju, wygrała dwa pojedynki, a w pojedynku o brąz przegrała z Emmą Stoppari.

W niedzielę Aleksander Raczek zajął 5 miejsce w wadze -73kg. O brąz przegrał z Austriakiem Sebastianem Denggiem. Wcześniej pokonał Słoweńca Josta Podobnika, Włocha Enrico Signoriniego i w dogrywce Rosjanina Viktora Kiseleva, a w półfinale – znów w dogrywce) – przegrał z Serbem Velimirem Kosoviciem. Łącznie trzecia i czwarta walka z udziałem Polaka trwały 13 minut.

Na 9 lokatach sklasyfikowani zostali Igor Błaszczak w wadze -55kg i Oliwia Szczepankowska -63kg.