POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy: Michał Bartusik - forma rośnie z każdym dniem

- Forma rośnie z każdym dniem, wygrałem kilka walk w Bratysławie, co daje mi więcej pewności siebie przed Mistrzostwami Świata. Wiem również co mam poprawić przed turniejem w Baku - mówi Michał Bartusik (UKJ Millenium Rzeszów), który zajął 2 miejsce w kategorii -73 kg podczas Pucharu Europy Seniorów.

Aktualny Mistrz Polski odniósł 4 zwycięstwa przed czasem, spędzając na macie w tych pojedynkach 6.23 min. Wygrał z Węgrem Bence Windischmannem, Niemcem Lukasem Vennekoldem, Austriakiem Christopherem Wagnerem i Szwajcarem Naimem Mattem.

- Zaczynając od początku zwyciężałem na osoto-gari, ippon seoi nage, w ćwierćfinale sode tsurikomi goshi i w półfinale rywal dostał 3 kary, co oznaczało jego dyskwalifikację. Obaj ze Szwajcarem walczymy podobnie stylowo, z tym że starałem się go wyprzedzać, moja częstotliwość ataków była większa i dlatego szybko dostał 3 shido - powiedział Michał Bartusik.

W finale Polak przegrał z Włochem Augusto Melonim, którego jednak zabraknie w MŚ w Baku. W tej wadze wystąpi Mistrz Olimpijski w Rio z kategorii -66 kg Fabio Basile.

- W pojedynku o złoto popełniłem dwa błędy w walce o uchwyt, pozwoliłem Meloniemu się zbliżyć i wykorzystał tę sytuację. Spadłem na ouchi gari. Z Fabio wcześniej walczyłem w finale Pucharu Europy w Sindelfingen – dodał rzeszowianin.

Dla 25-letniego Michała Bartusika, który zajął 2 miejsce, i Darii Pogorzelec (-70 kg) złotej medalistki, zawody na Słowacji były ostatnimi przed MŚ w Baku.

- Wiedziałem, że mocno przepracowałem wakacje, ale czułem, że potrzebuję jeszcze się sprawdzić. Mistrzostwa Świata będą zdecydowanie najważniejszym wyzwaniem w mojej karierze, jeszcze nie startowałem w takim turnieju. Już sama impreza to dla mnie coś wielkiego. Staję się coraz bardziej pewny siebie w tym co robię i myślę, że idę w dobrym kierunku, by uzyskać kwalifikację na Igrzyska w Tokio – powiedział Michał Bartusik.