POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy: Polacy w weekend powalczą w Celje-Podcetrtek

Siedmioro naszych reprezentantów powalczy w dniach 23-24 czerwca w Pucharze Europy w słoweńskiej miejscowości Celje-Podcetrtek. Rok temu w tym turnieju brąz zdobyła Anna Załęczna (+78kg).

Do zawodów zgłoszeni są -63kg Marta Wykupil, -60kg Dominik Grzywacz, -66kg Łukasz Golus, -66kg Adrian Wala, -73kg Jacek Brysz, -73kg Paweł Wawrzyczek, -100kg Dominik Majowski.

Ostatni z wymienionych reprezentantów Polski Dominik Majowski przed 2 tygodniami startował w Pucharze Europy w Belgradzie. Przegrał z byłym wicemistrzem świata, zwycięzcą serbskiego turnieju Węgrem Krisztianem Tothem oraz zawodnikiem gospodarzy Bojanem Dosenem.

- Losowanie w Belgradzie było dość wymagające, jednak walka z Tothem była do wygrania. Jestem zadowolony z tego pojedynku, lecz jak to zawsze po porażce pozostaje niedosyt – mówi judoka GKS Czarni Bytom.

W maju 21-letni Dominik Majowski startował w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Pile, w których zajął 2 miejsce. W kategorii -100kg zwyciężył pochodzący z Ukrainy Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa).

- Puchar Europy to kolejny mój występ w grupie seniorskiej. Wciąż muszę cierpliwie czekać na dobry wynik w zawodach międzynarodowych. Chcę na bieżąco sprawdzać swoje postępy i rozwój sportowy, stąd wyjazd do Słowenii – dodał Dominik Majowski, który w Celje może trafić np. na Niemca Karla-Richarda Freya, srebrnego medalisty MŚ 2015 i brązowego MŚ 2014 oraz 5 zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.