POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy seniorów: Łukasz Golus srebrnym medalistą na Słowenii

Kolejny sukces Łukasza Golusa (-66kg) z GKS Czarni Bytom, który zdobył dziś srebrny medal w Pucharze Europy w słoweńskiej miejscowości Celje-Podcetrtek.

We wrześniu ubiegłego roku podopieczny trenera Przemysława Matyjaszka wygrał 4 walki i wywalczył złoto podczas PE w Bratysławie na Słowacji. W Celje też pokonał 4 rywali – w kolejności byli to Ukrainiec Anatolii Martyshchenko, Francuz Benjamin Beauzor, w ćwierćfinale Rosjanin Mirzoiusuf Gafurov i w półfinale Włoch Matteo Piras.

W rankingu światowym Łukasz Golus jest 240, a Matteo Piras 113. Włoch jest aktualnym mistrzem swoje kraju, a w tamtym roku wygrał Puchar Świata w Belgradzie. W finale dzisiejszych zawodów na Słowenii Łukasz Golus przegrał z Francuzem Vang-Si Nzaou. W przeszłości zawodnik Czarnych wygrywał m.in. z Koreańczykiem Kim Won-Jin, 2-krotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata.

W sobotę w Celje startowali także inni nasi reprezentanci. Marta Wykupil (-63kg) zajęła 9 miejsce z bilansem walk 1-2, pokonała Niemkę Swantje Kaiser. Po 1 zwycięstwie i 1 porażce mieli: -60kg Dominik Grzywacz i -73kg Paweł Wawrzyczek, zaś pierwsze walki przegrywali -66kg Adrian Wala i -73kg Jacek Brysz.

W niedzielę startował tylko Dominik Majowski (-100kg) i uplasował się na 7 lokacie. Wygrał z Francuzem Clemente Delvertem i Niemcem Domenikiem Schoenfeldtem i przegrał również 2 walki.