POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy w Belgradzie: złoty medal Ksawerego Morki

Po pokonaniu aż 6 rywali Ksawary Morka (-73kg) zdobył złoty medal Pucharu Europy w serbskim Belgradzie. Drugi z zawodników UKJ Ryś Warszawa Łukasz Kiełbasiński (-66kg) uplasował się tuż poza podium.

Ksawery Morka wygrał kolejno z Serbem Nikolą Gajiciem, Szwajcarem Arnaudem Bohrenem oraz z Węgrami Martonem Takacsem i w ćwierćfinale z Martinem Vegvari. W półfinale i finale rywalizował z zawodnikami gospodarzy – pokonał Iliję Buncicia i Ljubisę Kovacevicia.

Drugi ze stołecznych judoków, podopiecznych trenera Cezarego Borzęckiego - Łukasz Kiełbasiński walczył ze zmiennym szczęściem, pokonał po prawie 6 min Serba Djordje Stanojevicia, a w walce o ósemkę przegrał z Węgrem Bence Borosem. Potem w repesażach wygrał w dogrywce z Zambijczykiem Stevenem Mungandu i Markiem Csehem z Węgier. W pojedynku o brąz przegrał niestety z Serbem Denisem Jurakiciem.

Po 1 dniu najwięcej medali w dorobku mają gospodarze Serbowie – po 2 złote i srebrne oraz 5 brązowych. Wyprzedzają Węgrów i Polaków.

Jutro w Belgradzie startować będą Sebastian Marcinkiewicz -81kg, Radosław Koszczyński -90kg, Tomasz Drzewiecki -90kg, Kacper Szczurowski -100kg, Dominik Majowski -100kg, Oleksii Lysenko -100kg, Daria Tymann -78kg i Anna Załęczna +78kg.