POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy w Bratysławie: Grad medali Polaków, Drzymał i Grabowski ze złotem

W 4 finałach walczyli dziś nasi reprezentanci w Pucharze Europy w Bratysławie. Złote medale zdobyli Paweł Drzymał (-81kg) i Kamil Grabowski (+100kg), a srebrne Paula Kułaga (+78 kg) i Daniel Moskal (100 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Kacper Szczurowski (100 kg) i Karolina Miller (70 kg). Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli 9 krążków i zajęli 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W decydujących walkach Paweł Drzymał wygrywał z białoruskimi braćmi Bekmurzaev – w półfinale z Yunusem i w finale z Yusupem. Wcześniej pokonał jeszcze 3 rywali - Brytyjczyka Scotta Cusacka, Portugalczyka Joao Martinho i Izraelczyka Naora Mamistvalove. W 4 z 5 walk Polak zwyciężał przed czasem.

Świetnie walczył w niedzielę także jego kolega klubowy z GKS Czarni Bytom Kamil Grabowski, który wszystkie 4 pojedynki wygrał przez ippon. W drodze do finału spędził niecałe 4 minuty na tatami pokonując Węgra Roberta Kerstnera, Rumuna Botonda Koncza i Kazacha Ilyasa Kalidoldę. W walce o złoto w 1.44 min wygrał z Ukraińcem Nodarem Machutadze.

Walcząca w wadze +78kg Paula Kułaga pokonała dwie Chorwatki, Zrinkę Mioczić i Tinę Radić, a w finale przegrała ze Słowenką Urszką Torkar. Srebro zdobył także Daniel Moskal (-100kg), który w finale musiał uznać wyższość Niemca Dario Kurbjeweit. W tej kategorii Polacy ze zmiennym szczęściem rywalizowali o brązowe medale - Kacper Szczurowski wygrał ze Słowakiem Matejem Hajasem, a Dominik Majowski przegrał z Bułgarem Borisem Georgievem.

Oprócz Kacpra Szczurowskiego, brąz wywalczyła także Karolina Miller (-70kg), która błyskawicznie wygrała z Ukrainką Hanną Antykalo. Tuż za podium uplasowały się Barbara Fałtynowicz (-70kg) i Julia Jaśkiewicz (-78kg) oraz wspomniany Dominik Majowski.

W sobotę po srebro sięgnęły Ewa Konieczny (-48kg) i Katarzyna Wiszniewska (-52kg), a brąz zdobyła Aleksandra Kaleta (52 kg). W całym turnieju Polacy i Niemcy wywalczyli po 9 medali. To były zdecydowanie najlepsze reprezentacje w PE na Słowacji. Biało-Czerwoni mieli 2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe, a Niemcy bilans końcowy 4-2-3.