POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Europy w Bratysławie: Polki z trzema medalami

Ewa Konieczny (-48kg) i Katarzyna Wiszniewska (-52kg) zdobyły srebrne medale, a Aleksandra Kaleta (-52kg) wywalczyła brązowy krążek w pierwszym dniu Pucharu Europy w Bratysławie.

Najbardziej utytułowana i doświadczona z trójki polskich medalistek Ewa Konieczny pokonała przez ippon Niemkę Helen Schneider i Chorwatkę Sarę Matijević oraz w półfinale wygrała w dogrywce z Włoszką Elisą Andrasti. W finale przegrała z jej rodaczką Michelą Fiorini.

Jeszcze dłuższą drogę do walki o złoto miała Katarzyna Wiszniewska. Kolejno zwyciężała w pojedynkach z Włoszką Valentiną Tomaselli, Brytyjką Bryony, Niemką Anniką Wurfel i Słowenką Teją Tropan. Wszystkie wygrana odniosła przed czasem. Dopiero w finale uległa Węgierce Emoke Knetig.

W tej samej wadze -52kg na najniższym stopniu podium stanęła brązowa medalistka MŚJ Aleksandra Kaleta. Uczestniczka Mistrzostw Świata Seniorek w Tokio pokonała na Słowacji Ukrainkę Annę Surovą i Niemkę Nathalie Rouviere, a następnie przegrała po 4-minutowej walce z Emoke Knetig. W repesażach reprezentantka Biało-Czerwonych wygrała z Rumunką Camelią Ionitą, Niemką Tamarą Ohl i Teją Tropan.

Bardzo blisko medalu była też Agata Zacheja, która zajęła 5 pozycję w kategorii -63kg. Polka wygrała 3 z 5 walk – z Izraelką Paz Liebel, Sonią Lniany i Joanną Milej. Na 7 lokatach w sobotę sklasyfikowane zostały Danuta Majcher (-48kg) i Joanna Milej.

W niedzielę drugi dzień PE w Bratysławie, z udziałem m.in. Rafała Kozłowskiego (-90kg), Kacpra Szczurowskiego (-100kg) i Pauli Kułagi (+78kg).