Puchar Europy: złoty medal Łukasza Golusa

Łukasz Golus (-66kg) zdobył złoty medal podczas Pucharu Europy w Bratysławie. W 1 dniu zawodów Biało-Czerwoni wywalczyli jeszcze 4 brązowe krążki i są w czołówce klasyfikacji drużynowej.

W sobotę 26-letni Łukasz Golus wygrał 4 walki, w tym w półfinale z Włochem Biagio Stefanellim i w finale przed czasem z Serbem Iliją Ciganoviciem, który rok temu był 5 w Grand Prix w Zagrzebiu.

W przeszłości zawodnik GKS Czarni Bytom nieźle spisywał się w Pucharach Europy, ale brakowało medalu. Na Słowacji wywalczył od razu złoty.

W tej samej wadze brąz wywalczył Jacek Brysz. Na najniższym stopniu podium stanęli również Bartłomiej Garbacik (-60kg) oraz Joanna Stankiewicz (-48kg) i Karolina Pieńkowska (-52kg), która ze względu na kłopoty zdrowotne nie startowała w niedawnych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie.

W pojedynkach o medale Bartek Garbacik wygrał z Czechem Michalem Cernym, Jacek Brysz ze wspomnianym wyżej Biagio Stefanellim po ponad 6 min, Joanna Stankiewicz także po dogrywce z Katarzyną Wiszniewską, a Karolina Pieńkowska z Australijką Tinką Easton.

Katarzyna Wiszniewska zajęła 5 miejsce, a na 7 sklasyfikowano Bartosza Dobranowskiego (-66kg), Arkadiusza Makarewicza (-66kg) i Angelikę Szymańską (-57kg). Jej repesażowa walka z Austriaczką Susanne Lechner zakończyła się zwycięstwem po 7,5 min.