Puchar Polski Juniorów: Dawid Mechowski wygrał w wadze -90kg

Uczestnik Mistrzostw Europy Kadetów w Warszawie w 2019 roku Dawid Mechowski zwyciężył w wadze -90kg w dzisiejszym Pucharze Polski Juniorów w Opolu. W finale wygrał z Dmitrijem Janczylikiem, 7 zawodnikiem ubiegłorocznych ME Juniorów w Poreczu.

We wcześniejszych walkach 19-letni Dawid Mechowski wygrał błyskawicznie z Franciszkiem Zawistowskim i Ignacym Studnickim. Natomiast Dmitrij Janczylik, aktualny Mistrz Polski Juniorów, pokonał Dominika Popielarza i Filipa Karczyka – obaj ci zawodnicy zajęli 3 pozycję w opolskich zawodach.

Z grona ubiegłorocznych złotych medalistów MPJ w Trzebnicy, w Pucharze Polski Juniorów wystartował m.in. triumfator wagi -55kg Igor Błaszczak. Tym razem judoka wrocławskiej Juvenii wystąpił w kategorii -60kg, w której wywalczył brązowy krążek. Na 3 stopniu podium stanął też Igor Petryka, a w finale Anton Kleinos wygrał z Dawidem Hyptą.

Michał Jendrzejewski, który był bardzo blisko medalu na ME Kadetów 2019 na Torwarze w wadze -90kg, tym razem w pucharowym turnieju krajowym zwyciężył w kategorii -100kg. Wszystkie 3 walki w Opolu wygrał łącznie w 4 minuty i 17 sek. W finale pokonał Piotra Dygę.

2 tygodnie po 19 urodzinach Alicja Gowarzewska (ur. 11 lutego 2002 roku) triumfowała dziś w wadze -57kg. Przed 2 laty ona również startowała w warszawskich ME Kadetów. W Pucharze Polski pokonała 4 rywalki, w tym w finale Gabrielę Kwaśny. Z kolei w ćwierćfinale wygrała po 6.21 min z Moniką Wołoszyn.

Po 5 pojedynków na swoją korzyść rozstrzygnęli Wojciech Koziołek -66kg, Aleksander Raczek -73kg, Bartosz Borzęcki -81kg. Dwie ostatnie walki Wojciech Koziołek wygrał w dogrywkach, zaś Aleksander Raczek w finale zwyciężył w golden score, a w 3 innych walkach triumfował w 10, 12 i 38 sek. Wszystkich przeciwników przed czasem pokonał Bartosz Borzęcki.

Oprócz niżej wymienionych finalistów, wygraną w PPJ zanotowała w wadze -44kg Karina Grzywacz (KJ Koka Jastrzębie).