Puchar Polski Juniorów: wygrana Agaty Szafran w Sochaczewie

Tydzień przed 19. urodzinami Agata Szafran (KS Akademia Judo Poznań) zwyciężyła w kategorii -63kg w zawodach Pucharu Polski Juniorów w Sochaczewie. W finale wygrała z Aleksandrą Sokołowską (UKJ Arcus Warszawa).

Agata Szafran to 5 zawodniczka Mistrzostw Europy Kadetów w 2017 roku. Ma za sobą kilka startów w Pucharach Europy Juniorów. Latem tego roku zdobyła srebrny medal podczas turnieju IJF Junior World Tour w Fort Lauderdale w Stanach Zjednoczonych.

Oprócz Agaty Szafran, srebrnej medalistki Mistrzostw Polski Juniorów, w Sochaczewie triumfowały jeszcze dwie brązowe medalistki MPJ: -70kg Patrycja Szota (UKS Olimp Nowa Sól) i +78kg Alicja Sokołowska (UKJ Yuko Józefów Józefów).

Z kolei z grona złotych medalistów MP Juniorów Młodszych – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w PP zwyciężyła -48kg Natalia Stokłosa (MUKS Kokoro Łódź). W Chęcinach była najlepsza w wadze -44kg. Z kolei triumfator kategorii -50kg Igor Błaszczak (MKS Juvenia Wrocław) tym razem wygrał zmagania juniorów w kat. -55kg.

W Sochaczewie wygrywali także inni medaliści MP jun. mł - -52kg Alicja Gowarzewska (AZS AWF Katowice), -60kg Adam Olay-Fernandez (UKS "Praskie Centrum Sportu" Warszawa), -73kg Aleksander Raczek (MKS Juvenia Wrocław), -90kg Filip Karczyk (UKS "Praskie Centrum Sportu" Warszawa). Adam Olay-Fernandez jest brązowym medalistą OOM, a pozostali wymienieni judocy sięgnęli po brąz, z tym że Aleksander Raczek w wadze -66kg.

W klasyfikacji medalowej najlepszy MKS Juvenia Wrocław 3-0-2, przed UKS "Praskie Centrum Sportu" Warszawa 2-0-0 I UKJ Yuko Józefów Józefów 1-1-3.