Puchar Polski Seniorów w Pile: sukces Patryka Walczyka w wadze -73kg

Po zwycięstwie przed 3 tygodniami w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kątach Wrocławskich, dzisiaj Patryk Walczyk (GKS Czarni Bytom) wygrał zawody Pucharu Polski Seniorów w Pile w wadze 73kg.

W sobotnim turnieju Patryk Walczyk, były Mistrz Polski Kadetów i Juniorów, wygrał 4 walki, w tym w półfinale z Ksawerym Morką (UKJ Ryś Warszawa) i w finale z Mateuszem Garbaczem (UMKS Żak Kielce).

- Z 4 pojedynków trzy wygrałem przez ippon, a jedynie z Ksawerym Morką przez waza-ari, po zaciętym boju zwyciężyłem techniką sumi gaeshi. Natomiast w finale triumfowałem na ippon na kosoto gari z Mateuszem Garbaczem – mówi 21-letni Patryk Walczyk, który na wrzesień ma zaplanowany start w Pucharze Europy Seniorów w Bratysławie. Być może bardzo dobry występ na Słowacji mógłby zagwarantować mu udział w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Rosji.

Oprócz Patryka Walczyka, w Pile wygrywali jego koledzy klubowi Łukasz Golus (-66kg) i Kamil Grabowski (+100kg) po finałowych zwycięstwach z Bartłomiejem Garbacikiem (AZS AWF Katowice) i Damianem Nasiadko (SGKS Wybrzeże Gdańsk). Z kolei w wadze -100kg pierwsze miejsce zajął pochodzący z Zaporoża Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa).

Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła m.in. startująca w kategorii -48kg Ewa Konieczny (GKS Czarni Bytom). Dzisiaj wygrywały też m.in. zawodniczki WKS Gwardia Warszawa Agata Zacheja (-63kg) i Maria Bączek (-78kg). W wadze +78kg zgłoszona była tylko Oliwia Cebieniak (UKS "6" Piła).