POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Puchar Polski w judo kata: stołeczny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy

Z udziałem kadrowiczów przygotowujących się do Mistrzostw Europy w Las Palmas na Gran Canari odbyły się w Warszawie zawody Pucharu Polski w judo kata. Wśród zwycięzców byli m.in. Leszek Piąstka i Anna Jagiełło, którzy w 2018 roku zajęli 5 miejsce w Kodokan-Goshin Jutsu podczas Mistrzostw Świata.

- W stołecznym turnieju startowała tylko kadra narodowa. Dla zawodników i zawodniczek był to sprawdzian formy przed Mistrzostwami Europy, które w dniach 20-21 lipca rozegrane zostaną w Hiszpanii - mówi trener reprezentacji judo kata i szef komisji DAN, Sławomir Smater.

W Goshin Jutsu Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zdobyli 230,0 punktów. Natomiast w Nage no Kata najlepsi byli Maciej Pudłowski i Anita Krawczyk - 411,0 pkt. Podczas ubiegłorocznych MŚ w tej formule kata uplasowali się na 7 lokacie.

- Zawody Pucharu Polski zostały przełożone z terminu wrześniowego w związku ze zmianą daty Mistrzostw Świata, przeniesionych z października na wrzesień z Maroka do Korei Południowej. Wszystkich naszych reprezentantów czeka bardzo ciężka praca przez najbliższe 4 tygodnie do Mistrzostw Europy. Dwie pary Pudłowski i Krawczyk (Nage no Kata) oraz Pilch i Nowakowski (Ju no Kata) od dziś trenują na międzynarodowym zgrupowaniu w Poreczu w Chorwacji - powiedział Sławomir Smater.

W Kime No Kata wygrali Zbigniew Zając i Michał Pilch 489,0 pkt, a w Katame No Kata najwięcej punktów zdobyli Łukasz Proksa i Marek Tarabura 378,0.

Podczas lipcowych ME w Las Palmas Biało-Czerwonych będzie reprezentować 9 par.

Na liście startowej jest już ponad 200 judoków wliczając Polaków. Najliczniejsze składy wystawiają ekipy narodowe Hiszpanii, Włoch, Francji i Niemiec.