Puchar Polski w Sobótce: Daria Pogorzelec ze złotym medalem

Po trzech wygranych walkach Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) zdobyła złoty medal w kategorii wagowej -70kg podczas rozegranych dzisiaj w Sobótce zawodów Pucharu Polski Seniorek i Seniorów.

- Pierwszą walkę wygrałam na waza-ari, a w dwóch kolejnych zwyciężyłam na ippon. Z Agatą wykonałam kontratak z Agatą, z Elizą moje ulubione duszenie, a Sandrę rzuciłam na lewe eri-seoinage – mówiła Daria Pogorzelec, która pokonała w ćwierćfinale inną utytułowaną zawodniczkę Agatę Ozdobę-Błach (KS AZS AWF Wrocław), w półfinale Elizę Wróblewską (KS Akademia Judo Poznań) i w finale Sandrę Lickun (AZS UW Warszawa). Wszystkie jej rywalki stanęły na podium.

Pod nieobecność brązowej medalistki Mistrzostw Świata i Europy Agaty Ozdoby-Błach w wadze -63kg, turniej wygrała Karolina Tałach (SGKS Wybrzeże Gdańsk), a 2 miejsce zajęła Agata Zacheja (WKS Gwardia Warszawa). Brązowe krążki dla Arlety Podolak (WKS Gwardia Warszawa) i Agaty Szafran (KS Akademia Judo Poznań).

W finale kategorii -52kg Agata Perenc (Polonia Rybnik) pokonała Karolinę Pieńkowską (AZS UW Warszawa). Wszystkie swoje 3 pojedynki Agata rozstrzygnęła przed czasem. W w walce o złoto w wadze -57kg Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) wygrała z Anną Dąbrowską (MKS Juvenia Wrocław). Brązowe medale zdobyły Anna Borowska (Kejza Team Rybnik) i Zuzanna Łogożna (Polonia Rybnik).

Wśród mężczyzn wygrywali m.in. Cezary Tchórzewski (AZS AWF Katowice) w wadze -81kg, Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) -90kg i Igor Dzierżanowski (UKJ ASzWoj Warszawa) -100kg, który wygrał m.in. z Kacprem Szczurowskim (KŚ AZS Gliwice) i Oleksii Lysenko (AZS AWF Warszawa).