POLSKI ZWIĄZEK JUDO

rok założenia 1957

Jesteś tutaj

Srebrny medal Beaty Pacut w Mińsku

Drugi dzień European Open w stolicy Białorusi przyniósł kolejny sukces polskim judoczkom. Srebrny medal w wadze -78kg zdobyła Beata Pacut. W finale przegrała przed czasem z byłą Mistrzynią Świata i Europy Holenderką Marhinde Verkerk.

Zawodniczka GKS Czarni Bytom zaczęła niedzielną rywalizację od 2 zwycięstw przed czasem - wygrała w eliminacjach z Niemką Anną Marią Wagner i w ćwierćfinale z Holenderką Larissą Groenwold. W półfinale zmierzyła się z Albiną Amangeldiyevą z Kazachstanu, którą pokonała po 4 min (waza-ari).

Dopiero w finale Beata Pacut przegrała z doświadczoną kolejną judoczką z Holandii.

W niedzielę startowali też Aleksandra Jabłońska (-70kg) i Tomasz Domański (-100kg), ale oni przegrali pierwsze walki i szybko odpadli.

Wczoraj złoto zdobyła Agata Ozdoba (-63kg), a brąz Agata Perenc (-52kg) i Anna Borowska (-57kg). W klasyfikacji zespołowej Polska na 6 miejscu z dorobkiem 4 medali oraz 5 miejscem Karoliny Tałach (-63 kg) i 7 lokatą Arlety Podolak (-57 kg). A już za miesiąc MŚ na Węgrzech. Podopieczne trenerów Mariana Tałaja i Łukasza Błacha już są w dobrej formie.